نسیم فرخی
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن گردد شمامه کرمش کارساز من
نویسندگان
لینک دوستان
مهدی باقر (هندوستان)

تصوّر موعود، منحصر به مكاتب اسلامی نیست. اغلب ادیان و مذاهب آسمانی وغیر آسمانی بر این باورند كه روزی یك «منجی بشریت» خواهد آمد تا جهانیان را نجات دهد، امّا فرقش این است كه در روایات اسلامی، مشخصات آن شخصیت با نشانه های ظهور وی توضیح داده شده است و در آثار ادیانی دیگر بیشتر به تصور و تصویر اجمالی آن حضرت به عنوان «مصلح زمان» و.... پرداخته شده است. علاوه بر كتب آسمانی چون زبور، تورات و انجیل، در آثار مذهبی زرتشتی ها، چینی ها، جینی ها و هندوها نیز نشانه های آن آخر الزمان دیده می شود.
با توجه به مطالب مزبور، می توان گفت كه «مهدی موعود»، نماد عقیده مشترك بین ادیان و مذاهب است. به این دلیل كه امروزه اكثر ملت های آزاده، منتظر همچنین موعودی هیتند. در حالیكه بعضا در مرحله تطبیق آن شخصیت، اشتباهاتی دیده می شود. 
تردیدی نیست كه آن «منجی بشریت» را هیچ گاه نمی توان به یك قوم و ملت، دین و مذهب و رنگ ونژاد اختصاص داد. او رهبر موحدین جهان است و هر كسی كه خدا را قبول دارد و صلح جو، عدالت گرا و نوع دوست است بهره مند خواهد بود. 
طبق عقائد هندویی، 
در زمانی كه سایر مردم جهان با مشكلاتی چون فساد، ظلم و تجاوز مواجه می شوند، شخصیتی ظهور پیدا خواهد كرد تا جهانیان از اوضاع نامساعد نجات یافته و از عدالت در سراسر گیتی بهره مند شوند.
در باره ی «وید» كه قدیمی ترین اثر مذهبی اهل هنود محسوب می شود، محققین تاریخ باستان هند معتقدند كه این اثر، دوهزار سال پیش از میلاد حضرت مسیح با رسم الخط سانسكریت نگاشته شده است. این اثر بر چهار اثر فرعی مشتمل می باشد كه اسامی آن به شرح زیر می باشد:
ریگ ویدا، یجراوید، سماوید و اتاراوید.
در باب چهارم ریگ ویدا چنین نوشته است: « در زمانی كه دنیا بدترین وضعی را تجربه خواهد كرد، یك پادشاهی خواهد آمد كه راهنمای تمام بشریت خواهد بود، او جهان و اهل جهان را تحت سلطه ی خود قرار خواهد داد» (بشارت عهدین، ص 245).
در یك كتاب دیگری كه هندوها آن را بنام «شاكمونی» می دانند، آمده است : « حكومت جهان در دست فرزند رهبر خلائق خواهد بود. او حاكم مشرق ومغرب خواهد بود، فرشتگان، مطیع او خواهند بود. در تمام جهان یك دین خواهد بود.‌ (ادیان و مهدویت، ص 67)
با این كه اهل هنود از فرزند رهبر خلائق «كرشن» را در نظر می گیرند كه در جنگ مهابهارتا نقش كلیدی داشت امٍّا در جهان اسلامی جز پیامبر كسی مصداق این گونه عنوان محسوب نمی شود و لذا می توان گفت این هم یك اشاره ای ست به تصور موعود.
در یكی دیگر از آثار مذهبی اهل هنود آمده است كه ختم این جهان با یك پادشاه عادلی خواهد بود كه رهبر جن، انس و فرشتگان خواهد بود. (ادیان و مهدویت، ص 72)
در یكی از مهمترین اثر مذهبی هندوها كه اوپانیشاد نام دارد چنین می خوانیم : «كالكی» كه نماد دهم «ویشنو» ست در زمانی شخصیتی، سوار بر اسبی ظهور خواهد كرد تا جهانیان را از افكار و افراد باطل و ستمكار نجات دهد. (ترجمه فارسی اوپنیشاد، ص 737)طبقه بندی: تحلیل و بررسی،  مذهبی، 
برچسب ها: تحلیل، انتظار، امام زمان(عج)،  
[ پنجشنبه 1 مرداد 1394 ] [ 06:16 ب.ظ ] [ حسین رئیسی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن
گردد شمامه کرمش کارساز من

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، فرحبخش است و دلگشا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، بر همگان می وزد و همه جا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، شکوفاینده است و عطرآگین.

نسیم همواره نمیوزد اما هرگاه بوزد ، عطر خوش دوستی را می پراکند و غم و اندوه را می زداید.

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، گیسوان درختان را پریشان می کند و گلها را به رقص می آورد و در این پریشانی و رقص ، آهنگی از جمعیت خاطر و سکون و آرامش نهفته است.

اینک نسیم فرخی آمده است تا هم پای نسیم صبا بوزد و پیام آور مهربانی ها و دوستیها باشد، اگر دلتان خواست خود را به خنکای این نسیم بسپارید و همپای آن تا دوردستهای محبت و شادمانگی ره بسپارید.

نسیم آمده است تا عطر عشق و محبتتان را در آسمان فرخی بپراکند

اینک این شما و این خنکای نسیم.

بهروز باشید و همیشه بهاری

نسیم فرخی مشتاقانه منتظر بهره گیری از اندیشه های سترگ شما خوبان است
تلفنهای ارتباط

03158534573 : داخلی
09132231292 : همراه
رایانامه
raeesi65@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://v2.p2up.ir/user/signup/ref:4424
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic