نسیم فرخی
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن گردد شمامه کرمش کارساز من
نویسندگان
لینک دوستان

حضرت خدیجه(س) مادرحضرت زهرا (س) کیست؟

{ خدیجه بنت خویلد بن اسد، مادرش فاطمه بنت زائده. }
القابش در زمان جاهلیت «الطاهره» و «سیده ی قریش» بوده و به او «إمرأة القریش» "یعنی شاهزاده خانم قریش" می‌گفتند. در صدها، بلکه هزاران کتاب نقل شده که حضرت پیامبر(ص)در 25 سالگی با حضرت خدیجه(س)که در چهل سالگی و یا بیشتر بوده ازدواج کرده است و خدیجه «بیوه» بوده و دارای دو دختر و داماد، ازدواج کرده بوده آن هم دو بار! و همسرانش حتما در قید حیات نبودند چون موضوع طلاق در بین نیست. صحبت از یک زن ثروت مند آزاد است؛ اما بیوه!
حال برای واکاری موضوع می‌خواهم چند پرسش مطرح کنم:
1. دین قبلی حضرت خدیجه(س) چه بوده است؟!
2. چرا به ایشان لقب طاهره و خاتون قریش و یا شاهزاده خانم داده بودند؟!
3. شوهر قبلی او در چه مرتبه و منزلتی بوده، اگر صاحب نام بوده که نباید نام او در تاریخ کم رنگ باشد؟!
4. با توجه به تمول مادر، دخترانش از همسر اول چه موقعیت اجتماعی داشتند؟
5. چگونه یک زن خارج از عرف روزگار، تا40 سالگی دو دختر به دنیا می‌آورد و اگر ازدواجش را از 10 سالگی بگیریم 30 سال دو دختر و از40تا65 سال، چهار دختر و سه یا دو پسر به دنیا می‌آورد؟ آن هم در صورتی که زنان در 50سالگی به یائسگی رسیده و قدرت باروری را از دست می‌دهند!
6. چگونه به یک زن بیوه طاهره گفته می‌شد، در حالی که آن روزها برای زنان بیوه اصلا اهمیتی نمی‌دادند!
7. چرا هنگام تولد و زایمان حضرت "زهراء" (س) اضطراب و نگرانی داشته ؟! مگربرای کسی که چندین زایمان داشته تولد واپسین فرزند اضطراب و نگرانی به همراه دارد!
*نکته : پاسخ تمام این پرسش‌ها در پاسخ‌های ((دروغ)) تاریخ نهفته است! 

پاسخ‌هایی که سالیان سال ذهن مردم مسلمان و شیعیان را به سمت "مهملاتی" کشانده که من در این قسمت، دلایل دروغ بودن آن‌ها را بازگو می‌کنم:
1. اصلی ترین موضوع در همسری پیامبران و امامان، ((کفو)) بودن برای همدیگر است. در بسیاری از موارد فرزندان ائمه معصومین(ع)ازدواج نکرده از دنیا رفته اند، در صورتی که می‌بایست ازدواج می‌کردند و دلیل آن نداشتن((کفو))بوده است.
حال یک زن بیوه ی دو بار ازدواج کرده ی دارای فرزند-آن هم در جاهلیت و همسران جاهلی و بت پرست-چگونه می‌تواند((کفو))پیامبر راستین خدا، حبیب اله العالمین باشد؟!
در صفحات قبل پدر و مادر اهل کساء(آل عبا) را بررسی کردم و امتیازات آن‌ها را توضیح دادم تا نوبت خود حضرت زهرا(س)شد.
حال می‌پرسم، چگونه پیامبر(ص)با زنی ازدواج می کندکه دو بار با مردان جاهلی ازدواج کرده و دارای دو دختر است !{{مردان جاهلی که در بین آن‌ها 16نوع ازدواج از جمله ((تعویض موقت)) همسران رواج داشته است}}!!
اگر مجبور به اثبات دروغ‌های موجود نبودم، هیچگاه در ساحت و حریم قدسی بانوی دو عالم خدیجه کبری(س)چنین نمی‌نوشتم، ولی نیاز به روشنگری است؛ که بدانیم چقدر در حق آن گرامی ستم روا داشته شده و ما از ایشان دفاع نکرده ایم!
مادر گرامی حضرت زهرا(س)که قران با((نص))صریح گواهی به تطهیر او می‌دهد، چگونه می‌شود از بطن مادری متولد شود که فرزندان بت پرست به دنیا آورده است!
2. موضوع بعدی که دارای اهمیت بیشتری است هم عقیده بودن زوجین است همه به خوبی می‌دانیم که پیامبر(ص)از بدو تولد مورد توجه خدا و تربیت ایشان بوده است و شگفتی‌های زندگی او را بارها از زبان"حلیمه"دایه ی او شنیده‌ا‌یم پس می‌دانیم که حضرت پیامبر(ص)در تمام عمر خود یک موحد بود، موحد به دنیا آمد و موحد از دنیا رفت.
اگر حضرت خدیجه موحد نبود و به خدای یگانه و آیین حضرت ابراهیم(ع)ایمان نداشت؛ چگونه پیامبر(ص)با وی ازدواج کرد.
اگر دوشیزه‌ا‌ی باکره نبود، چگونه بیست شتر جوان یا پانصد درهم مهریه ی حضرت خدیجه(س)بود؟! پر واضح است که زنان بیوه ی ثروتمند یا مهریه تعیین نمی‌کنند یا کمتر از این می‌بایست باشد. در صورتی که گفته شده همان بانو خواستگاران بسیاری از قریش داشته و این نوع عدم پذیرش خواستگاران فقط مخصوص دوشیزگان است، نه کسی که دو بار ازدواج کرده است.
همان طور که گفته شد، اعتقاد رکن اصلی پیوند بین انسان‌های بزرگ است، اگر این فرضیه را در نظر بگیریم که پیامبر(ص)هم کفو سنی حضرت خدیجه(س)نبوده و همچنین کفو ثروت ایشان نیز نبوده، پس می‌ماند، کفو اعتقادی و بس!
پس مشخص می‌شود که حضرت خدیجه(س)از نظر اعتقادی جزو بت پرستان و ادیان و آیین‌های جاهلی نبوده، البته به دو دلیل، چون گفته شده که عموی ایشان از آیین بت پرستی به دور بوده هم این که خداوند از یک فرد بت پرست معصومه ی عالم خلقت را پدید نمی‌آورد، چون زمین سالم حاصل سالم می‌دهد و اگر به دین جاهلی بوده، پس عصمت ایشان نیز خدشه دار بوده در صورتی که حضرت یکی از زنان بهشتی است و مثل آسیه او نیز موحد و پاک دین بوده است.
3. دراغلب کتب واردشده که زنان قریش هنگام تولد حضرت زهرا ایشان را تنها گذاشتند و این خود نشان از : 1- تولد فرزند اول و زایمان نخست می دهد2- از مراسمی می گوید که معمولا برای نخستین زایمان هر زن جوانی می گیرند تا از اضطرابش کاسته شود! نه زن  سالخورده و یا میانسالی که دیگر خود حتی به تنهایی می توانست فرزندش را به دنیا بیاورد!
 *نتیجه گیری: طبق تمام نظریه‌های روانشناسی و طبق آیه ی شریفه: قُلْ کُلٌّ یَعْمَلُ عَلَى شَاکِلَتِهِ ( اسراء: 84) هر انسانی آنچه در هویت خود دارد را بروز می‌دهد و ذات حضرت اگر مصداق پاکی نبود نمی‌توانست آن همه امتیاز را به دست آورد و به وضوح آثار اعتقادی و رفتاری ایشان را می‌توان در طول زندگی نورانی‌شان مشاهده کرد. اگر بخواهیم تمام امتیازات ممدوح ایشان را بشماریم، سجایای اخلاصی بانو آن قدر زیاد است که به کتاب مجزا نیاز دارد.
بنابراین مشخص شد که عصمت حضرت زهرا(س)مربوط به عوامل سلامت نژادی- محیط تربیتی- وجاهت اخلاقی و بالاتر از همه بهره‌مندی خانواده‌ا‌ی است که کسوت ولایت و رسالت بر قامت آنان دوخته شده است. وآیه ی تطهیر هم به همین موضوع صراحت دارد و مصداق پاکی همه جانبه ی آنان است.
{قسمتی از کتاب : فاطمه(س) مادرتمام خوبی ها  چاپ اول 1394– از تالیفات سیدعلی اصغر موسوی}طبقه بندی: مناسبتها،  تحلیل و بررسی،  مذهبی، 
برچسب ها: تحلیل، مناسبت، مذهبی، حضرت خدیجه،  
[ شنبه 6 تیر 1394 ] [ 10:13 ب.ظ ] [ حسین رئیسی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن
گردد شمامه کرمش کارساز من

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، فرحبخش است و دلگشا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، بر همگان می وزد و همه جا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، شکوفاینده است و عطرآگین.

نسیم همواره نمیوزد اما هرگاه بوزد ، عطر خوش دوستی را می پراکند و غم و اندوه را می زداید.

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، گیسوان درختان را پریشان می کند و گلها را به رقص می آورد و در این پریشانی و رقص ، آهنگی از جمعیت خاطر و سکون و آرامش نهفته است.

اینک نسیم فرخی آمده است تا هم پای نسیم صبا بوزد و پیام آور مهربانی ها و دوستیها باشد، اگر دلتان خواست خود را به خنکای این نسیم بسپارید و همپای آن تا دوردستهای محبت و شادمانگی ره بسپارید.

نسیم آمده است تا عطر عشق و محبتتان را در آسمان فرخی بپراکند

اینک این شما و این خنکای نسیم.

بهروز باشید و همیشه بهاری

نسیم فرخی مشتاقانه منتظر بهره گیری از اندیشه های سترگ شما خوبان است
تلفنهای ارتباط

03158534573 : داخلی
09132231292 : همراه
رایانامه
raeesi65@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://v2.p2up.ir/user/signup/ref:4424
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic