نسیم فرخی
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن گردد شمامه کرمش کارساز من
نویسندگان
لینک دوستان
علیرضا قزوه

حدود سال های 1380 و 1381 بود . من مدیر ادبی فرهنگسراهای تهران بودم و برنامه ای ادبی به نام « شب های شهریور » را سامان داده بودیم . در حاشیه یکی از این برنامه ها بنا شد از شاعرانی که برای ایران شعرهای استوار و زیبایی سروده بودند نیز تجلیل کنیم . آن روزها من سرگرم خواندن کتاب اشعار مرحوم بیژن نجدی بودم و دیدم که این شاعر چقدر شعرهای زیبایی برای ایران و بسیجی ها و قهرمانان جنگ سروده و خودش هم یک بار بدون این که کسی خبردار شود برای مدت چند ماه به طور داوطلبانه به منطقه اعزام شده و در آنجا به بچه های بسیجی به عنوان یک معلم درس هم داده است. راستش من با این شاعر از قبل ارتباط صمیمانه ای داشتم ، به طوری که هر وقت کتابی از خودش چاپ می کرد برای من می فرستاد و گاهی هم اشعارش را برای درج در صفحه « بشنو از نی » روزنامه اطلاعات برایم ارسال می کرد . یک بار هم در شب شعری در لاهیجان حسابی شرمنده اش شده بودیم . 
آن روز در مراسم انتخاب یک شاعر پیشکسوت جهت تقدیر در برنامه « ایران ما » من نام ایشان را پیشنهاد کردم و دوستان هم خیلی راحت پذیرفتند. جایزه هم هزینه تشرف به مکه مکرمه بود که آن روزها چیزی حدود پانصد هزار تومان بود. دوستان تلفن زدند و به خانم مرحوم نجدی موضوع را گفتند که خانم نجدی با حالت عجیبی خوابی را برای دوستان تعریف کرد که حسابی ما را شوکه کرد. ایشان می گفت مرحوم بیژن همین چند شب پیش به خوابم آمده بود و می گفت : « خانم! می خواهم تو را به مکه بفرستم. » ، از خواب که بیدار شدم با خودم گفتم این چه خوابی بود ! بیژن در زمان حیاتش مرا به مکه نفرستاد ، حالا که دستش از دنیا کوتاه شده چطور می خواهد مرا به مکه بفرستد ؟! که کمی بعد شما زنگ زدید و خبر زیارت را دادید . طبقه بندی: خاطره،  شاعران ایرانی، 
برچسب ها: خاطره، شاعر ایرانی، نجدی، قزوه،  
[ دوشنبه 14 مهر 1393 ] [ 10:40 ب.ظ ] [ حسین رئیسی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن
گردد شمامه کرمش کارساز من

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، فرحبخش است و دلگشا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، بر همگان می وزد و همه جا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، شکوفاینده است و عطرآگین.

نسیم همواره نمیوزد اما هرگاه بوزد ، عطر خوش دوستی را می پراکند و غم و اندوه را می زداید.

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، گیسوان درختان را پریشان می کند و گلها را به رقص می آورد و در این پریشانی و رقص ، آهنگی از جمعیت خاطر و سکون و آرامش نهفته است.

اینک نسیم فرخی آمده است تا هم پای نسیم صبا بوزد و پیام آور مهربانی ها و دوستیها باشد، اگر دلتان خواست خود را به خنکای این نسیم بسپارید و همپای آن تا دوردستهای محبت و شادمانگی ره بسپارید.

نسیم آمده است تا عطر عشق و محبتتان را در آسمان فرخی بپراکند

اینک این شما و این خنکای نسیم.

بهروز باشید و همیشه بهاری

نسیم فرخی مشتاقانه منتظر بهره گیری از اندیشه های سترگ شما خوبان است
تلفنهای ارتباط

03158534573 : داخلی
09132231292 : همراه
رایانامه
raeesi65@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://v2.p2up.ir/user/signup/ref:4424
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات