تبلیغات
نسیم فرخی

نسیم فرخی
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن گردد شمامه کرمش کارساز من
نویسندگان
لینک دوستان


هنوز برای تعیین برنده مناظره اول، زود است. مردم در حال تحلیل هستند و کم کم نظر خود را علنی می کنند. برندۀ مناظره را مردم تعیین می کنند نه ستادها.

 اما چند نکته زیر را می توان استخراج و استنباط کرد:
1- حمله و دفاع یک به دو آقایان قالیباف با روحانی و جهانگیری، برنامه-ریزی شده بود. هر دو گروه با هدف خاصی وارد صحنه مناظره شده بودند و  حملات خود را سازمان یافته پیش می بردند. ولی اشکال کار در این بود که روحانی باید مواظب خط دفاعی خود هم می بود. او خوب حمله کرد ولی برای دفاع، بسیار متزلزل نشان می داد. 

جهانگیری هم خواست فضا را عاطفی و حماسی کند -که تا حدودی موفق بود- ولی برای کاندیدای پوششی، این مطلب کافی نیست. او هم حمله کرد حملاتی همه جانبه ولی هنگام دفاع، ضربه پذیر نشان داد. ربط دادن قالیباف و رئیسی به جریان احمدی نژاد و دولت گذشته، تا حدود زیادی کارایی خود را از دست داده است. انکار او در پوششی بودن هم کار را بر او سخت کرده است. دوراهی وحشتناک:1- برود تا روحانی بماند. در این صورت، پوششی بودن او ثابت می شود. 2- بماند تا اصلی بودن خود را اثبات کند . در این صورت معلوم نیست روحانی بماند. 

دو کاندیدا باید از عملکرد خود به نحو شایسته تری دفاع می کردند (البته اگر چیزی داشتند).  قالیباف می تواند خود را از جریان احمدی نژاد جدا کند ولی جهانگیری و روحانی نمی توانند خود را از عملکرد دولتشان جدا کنند.  لرزش دستان روحانی و تلاش کاملا مشخص او برای خونسرد نشان دادن، نشان دهندۀ ناتوانی او در دفاع مطلوب است. دفاع بد روحانی ممکن است زمینۀ گذر اصلاحاتیان را از او فراهم کرده باشد. فعلا روحانی مناظره را باخته است. چندچندش را باید مردم و کارشناسان تعیین کنند. گل زده ولی گل بیشتری دریافت کرده است. خشم جریان حامی دولت از ضعف دفاع روحانی، کاملا در نوشته ها و چهره شان پیداست. هر چند کوشیده اند آن را پنهان کنند و حتی او را پیروز مطلق نشان دهند.
قبلا هم گفتیم امروز حمله روحانی به رقیب -مانند سال 92 - پاسخگوی نیاز او به رای مردم نیست. او باید بگوید در این چهار سال چه کرده است؟ سؤال ساده ای که پاسخ دادن بدان کارسختی است.
به راستی اگر از اتاقشان بیرون آمده بودند نمی دانستند که نباید از جمع آوری زباله ها سخن بگویند؟ موضوعی که به آسانی آنها را در منگنه قرار داد. روحانی سخن را در زمینۀ اشتغال چهار میلیونی، انکار کرد و آن را دروغ دانست. قالیباف آماده بود. وقت استراحت گرفت تا با اعتماد به نفس و آرامش، دروغ بودن تکذیب روحانی را اثبات کند. بدین گونه زیرکی و صداقت روحانی در منظر همه، زیر سؤال رفت. او می خواست آن را با مغلطه ای ماست مالی کند ولی نتوانست. 
قالیباف، گل خورد ولی گلهای بیشتر و موثرتری زد. ارزش گلها را جامعه تعیین می کند.
 HOSEINRAEESI@
2- با توجه به اطلاعات وسیع رئیسی از فسادهای صورت گرفته و مسائل پشت پرده در دولت جدید، جهانگیری و روحانی کمتر به پروپای رئیسی پیچیدند. رئیسی را نمی توان به جریان احمدی نژاد منتسب کرد. در دورۀ او بقایی و رحیمی، دو بازوی احمدی نژاد محاکمه و از صحنه خارج شده اند. تخریب او توسط احمدی نژادیها گویای این مسئله است. او زیرکانه چهرۀ معتدل خود را نشان داد. خیلی ها ممکن است او را خنثی و حتی شکست خوردۀ مناظره بدانند اما چنین نیست. او نه وارد درگیری مستقیم با روحانی و جهانگیری شد و نه میدان را بدانان واگذار کرد بلکه با انگشت نهادن بر ضعف دولت فعلی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان، اهداف خود را پیش برد. بی محابا حمله نکرد ولی خوب گل زد. گلهایی که ارزش آنها، در روزهای آینده بیشتر معلوم می شود.
رئیسی اگر در انتخابات شکست هم بخورد، چهره ای معتدل، مردم گرا و محرومیت ستیز از خود، به جا گذاشته است. دیگر مردم را نمی توان با القابی مانند آیت الله اعدام و ... فریب داد. چهره آرام و موقر او در مناظرۀ اول و فعالیتهایش در زمینۀ محرومیت زدایی در یک سال گذشته، خیلی می تواند به او و آیندۀ سیاسی اش کمک کند. 
@HOSEINRAEESIطبقه بندی: تحلیل و بررسی،  سیاسی، 
برچسب ها: تحلیل، انتخابات 96،  
[ یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 ] [ 01:50 ق.ظ ] [ حسین رئیسی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن
گردد شمامه کرمش کارساز من

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، فرحبخش است و دلگشا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، بر همگان می وزد و همه جا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، شکوفاینده است و عطرآگین.

نسیم همواره نمیوزد اما هرگاه بوزد ، عطر خوش دوستی را می پراکند و غم و اندوه را می زداید.

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، گیسوان درختان را پریشان می کند و گلها را به رقص می آورد و در این پریشانی و رقص ، آهنگی از جمعیت خاطر و سکون و آرامش نهفته است.

اینک نسیم فرخی آمده است تا هم پای نسیم صبا بوزد و پیام آور مهربانی ها و دوستیها باشد، اگر دلتان خواست خود را به خنکای این نسیم بسپارید و همپای آن تا دوردستهای محبت و شادمانگی ره بسپارید.

نسیم آمده است تا عطر عشق و محبتتان را در آسمان فرخی بپراکند

اینک این شما و این خنکای نسیم.

بهروز باشید و همیشه بهاری

نسیم فرخی مشتاقانه منتظر بهره گیری از اندیشه های سترگ شما خوبان است
تلفنهای ارتباط

03158534573 : داخلی
09132231292 : همراه
رایانامه
raeesi65@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://v2.p2up.ir/user/signup/ref:4424