نسیم فرخی
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن گردد شمامه کرمش کارساز من
نویسندگان
لینک دوستان
حسین رئیسی

یکی از ارکان جمهوریت در نظام اسلامی ما برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان مردم جهت حضور در مجلس است. شهرستانهای مختلف می توانند از بین کاندیداهای گوناگون یکی را برگزینند تا به نمایندگی از آنان، قانون وضع کند و بر عملکرد رئیس جمهور و وزرا و ... طبق قانون نظارت کند.
شهرستان نایین علی رغم جمعیت اندک توانسته از نخستین دوره، نماینده ای در مجلس داشته باشد. پس از جدا شدن منطقه خور و بیابانک از شهرستان نایین و تبدیل آن به شهرستان، این دو شهرستان کویری، کم جمعیت و وسیع نماینده مشترکی را به مجلس شورای اسلامی می فرستند. 
تا کنون نه دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شده است و اسفندماه 94 دهمین دوره آن برگزار خواهد گردید.
گفتیم تا تنور انتخابات و تبلیغات داغ نشده، نیم نگاهی به دوره های قبلی داشته باشیم. بدیهی است که می توان از ابعاد گوناگون این موضوع را بررسی کرد، ولی برای شروع، بهتر آن دیدیم که  نمایندگان را از نظر سنی در هنگام برگزیده شدن بررسی کنیم.
 
اولین دوره 24 اسفندماه 58 برگزار گردید. در آن دوره دکتر سیدشمس الدین حسینی توانست به عنوان اولین نماینده شهرستان راهی مجلس شود. وی متولد سال 1312 بود و در زمان انتخاب 46 سال داشت. اولین نماینده شهرستان زودتر از آن که دوره نمایندگی اش به پایان رسد، در فاجعه هفت تیر با شهید بهشتی و یارانش شربت شهادت را لاجرعه سرکشید و به ملکوت پیوست. ایشان کمی بیش از یک سال، مسئولیت نمایندگی را عهده دار بودند.

Image result for ‫شهید سیدشمس الدین حسینی‬‎


مهندس مهدی طیب دومین نماینده شهرستان است. وی توانست در انتخابات میان دوره ای- که در تاریخ 2 مردادماه 1360 برگزار شد - آرای لازم را کسب کند و حدود سه سال عهده دار مسئولیت نمایندگی مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس باشد.
مهندس مهدی طیب متولد سال 1331 است و تا کنون جوانترین نماینده شهرستان بوده است. وی در هنگام برگزیده شدن فقط 29 سال داشته است.
Image result for ‫مهندس مهدی طیب‬‎


حجت الاسلام نبی الله راجی توانست در انتخابات مجلس دوم در تاریخ 26 فروردین 1363 پیروز میدان گردد. وی موفق شد به عنوان سومین نماینده شهرستان  نظر مردم را در انتخابات مجلس سوم  (مورخ 19 فروردین 1367) نیز به خودش معطوف نماید.
وی متولد 1329 در روستای فرخی است که در زمان انتخاب 34 ساله بوده و در چهل و دوسالگی سکان نمایندگی را به مهندس رضوی سپرد.
ایشان تاکنون تنها نماینده ای است که توانسته از شهرستان خور و بیابانک به مجلس شورای اسلامی راه یابد.


مهندس سید ابوالفضل رضوی موفق شد در رقابتی تنگاتنگ و نفس گیر در تاریخ 21 فروردین 1371 رقیب سرسخت خود حجت الاسلام راجی را شکست دهد. رقابت آنان دو مرحله ای برگزار شد. در مرحله اول حجت الاسلام راجی نفر اول و مهندس رضوی نفر دوم شد اما در مرحله دوم این مهندس رضوی بود که توانست یک هفته بعد پیروز میدان شود. مهندس روی آن زمان 36 ساله بود و توانست سه دوره متوالی بر صندلی بهارستان (دوره های 4 و 5 و 6) تکیه زند.
Image result for ‫مهندس سید ابوالفضل رضوی‬‎


دکتر حسین حسنی ، متولد 1346 روستای بافران، نتوانست در انتخابات مجلی ششم بر مهندس رضوی پیروز شود اما نتیجه انتخابات دوره هفتم (اسفند 1382)  او را به عنوان پنجمین نماینده شهرستان راهی بهارستان کرد. او در دوره هشتم(اسفند 1386) نیز جایگاه خود را حفظ کرد.
دکتر حسنی در اولین حضور 32 ساله و در اولین انتخاب 36 ساله بود. 
Image result for ‫دکتر حسین حسنی بافرانی‬‎


قاضی سید حمیدرضا طباطبایی نایینی در دومین حضور خود و در نهمین دوره انتخابات (اسفند 1390) توانست دکتر حسنی را از پیش رو بردارد. کاری که چهار سال قبل از آن برایش ممکن نشد. وی نیز متولد 1346 است و در اولین حضور 40 ساله و در اولین انتخاب 44 ساله بوده است.
Image result for ‫سید حمیدرضا طباطبایی نائینی‬‎طبقه بندی: گزارش،  فرخی،  تحلیل و بررسی،  سیاسی، 
برچسب ها: گزارش، سیاسی، فرخی،  
[ سه شنبه 5 آبان 1394 ] [ 11:49 ب.ظ ] [ حسین رئیسی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن
گردد شمامه کرمش کارساز من

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، فرحبخش است و دلگشا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، بر همگان می وزد و همه جا .

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، شکوفاینده است و عطرآگین.

نسیم همواره نمیوزد اما هرگاه بوزد ، عطر خوش دوستی را می پراکند و غم و اندوه را می زداید.

نسیم همواره نمی وزد اما هرگاه بوزد ، گیسوان درختان را پریشان می کند و گلها را به رقص می آورد و در این پریشانی و رقص ، آهنگی از جمعیت خاطر و سکون و آرامش نهفته است.

اینک نسیم فرخی آمده است تا هم پای نسیم صبا بوزد و پیام آور مهربانی ها و دوستیها باشد، اگر دلتان خواست خود را به خنکای این نسیم بسپارید و همپای آن تا دوردستهای محبت و شادمانگی ره بسپارید.

نسیم آمده است تا عطر عشق و محبتتان را در آسمان فرخی بپراکند

اینک این شما و این خنکای نسیم.

بهروز باشید و همیشه بهاری

نسیم فرخی مشتاقانه منتظر بهره گیری از اندیشه های سترگ شما خوبان است
تلفنهای ارتباط

03158534573 : داخلی
09132231292 : همراه
رایانامه
raeesi65@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://v2.p2up.ir/user/signup/ref:4424
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات